Wyzwanie 3: Spróbuj czegoś nowego!

Cześć!

Witaj w trzecim miesiącu Akademii Efektywności- bardzo się cieszę, że wciąż chcesz pozostać w rytmie doskonalenia siebie. Brawo!

Mam nadzieję, że już widzisz jak zmienia się Twoje myślenie, nawyki i efekty. A jeśli nie- potraktuj to jako kolejna cenna informacja do rozwoju! Z czego to wynika? Co Ci sprzyja a co utrudnia zmiany? Pamiętaj, że Grupa na FB to miejsce gdzie możesz korzystać z ogromnej wiedzy i doświadczeń wspaniałych Ludzi! A ja również chętnie Ci pomogę ;)

Dzisiaj zapraszam Cię do wyzwania, które może dotyczyć każdego z obszarów naszej Akademii- najpierw zobacz materiał wideo a następnie przejdź do dalszej części wyzwania:

Wychodzenie ze swojej strefy komfortu i próbowanie ciągle nowych rzeczy może być Twoim pomysłem nie tylko na poznawanie siebie ale też na spędzanie wolnego czasu czy sposób na poznawanie nowych ludzi.

Poniżej przesyłam Ci kilka moich propozycji:

1. Jeśli oglądasz filmy na YouTube (lub przeciwnie- nigdy tego nie robisz) sięgnij po nowe tematyki kanałów. Być może okaże się, że znajdziesz swoją nową pasję, odnajdziesz genialny pomysł na biznes, staniesz się bardziej świadomy lub po prostu inaczej spędzisz czas.

Moje ulubione kanały na YouTube to:

  • Rewelacyjny kanał na każdy temat związany z naszym cudownym światem: https://www.youtube.com/user/TEDEducation (jeśli chcesz sprawdź polskie napisy)
  • Kanał Prosta Ekonomia: https://www.youtube.com/channel/UCNT3teib54LOt98CSlpzxjQ
  • SciShow : https://www.youtube.com/channel/UCZYTClx2T1of7BRZ86-8fow
  • It's ok to be smart: https://www.youtube.com/user/itsokaytobesmart

2. Jeśli interesujesz się jakimś tematem szukaj dodatkowych obszarów w których możesz się rozwijać w ramach tej dziedziny. Ja na przykład zauważyłam, że uwielbiam tworzyć ;) Najpierw zapisałam się na kurs rysunku i malarstwa a teraz dodatkowo szukam innych warsztatów artystycznych- ostatnio byłam na lepieniu z gliny, wybieram się na różnego rodzaju warsztaty hand-made i mam zamiar testować dalej ;)

3. Spróbuj nowego rodzaju sportu! Może polubisz squasha, tenisa lub badmintona? Może zainteresuje Cię cross fit lub po prostu nowe ćwiczenia fizyczne w domu? Testuj i sprawdzaj!

4. Kuchnia- czyli to co jest mniami! Nie polegaj tylko na przepisach jakie znasz i masz w domu! Szukaj nowych smaków i zupełnie nowych przepisów np.:

zobacz jak pyszne są dania np. z mlekiem kokosowym (uwielbiam!)
użyj jakiejś nowej przyprawy cz składnika np. płatków drożdżowych (dają serowy posmak i są bardzo zdrowe)
poszperaj sobie w przepisach wegetariańskich i wegańskich (naprawdę warto nie tylko dlatego, że są takie zdrowe!)
wybierz się się zupełnie nowej restauracji i spróbuj czegoś nowego
zamów pizze inną niż zawsze

5. Sięgnij po książkę z innego gatunku. Ja zwykle sugeruję się tytułami z tej strony: http://lubimyczytac.pl/

6. Zapisz się na bezpłatne warsztaty- nawet nie wiesz jak wiele takich warsztatów jest organizowanych przez domy kultury, biblioteki, organizacje studenckie, koła naukowe, uczelnie i szkoły czy chociażby Ikeę ;)

7. Wybierz się na jakieś wydarzenie kulturalne- to nie musi być teatr czy opera. Może lubisz kabarety? Tak? A słyszałeś o kabaretach improwizowanych? Bardzo Ci je polecam (sama chodzę na warsztaty improwizacji teatralnej). Możesz wybrać się na Noc Kultury czy Noc Muzeów, ciekawą wystawę, czy koncert.

8. A może masz ochotę nauczyć się nowej umiejętności? Ja ostatnio wymyśliłam sobie, że chcę nauczyć się projektowania wnętrz i już kupiłam do tego kilka książek ;)

Pomysły można by mnożyć- ważne, abyś nie zmuszał się do nowości ale traktował je bardzo pozytywnie! Testuj, sprawdzaj, poznawaj- wiele osób bardzo zasiedziało się w tym co robi i nawet nie dostrzega, że można inaczej! Ja w tym wyzwaniu, chcę Cie zachęcić do ogromnej świadomości tego jak wygląda Twoja codzienność. Do tego, abyś się rozwijał, poznawał siebie i stymulował swój mózg nowościami ;)

Jak zawsze bardzo mnie ciekawi Twoja opinia, pomysły i to, czy spróbujesz ;)

 

Pozdrawiam Cię ciepło!

Dorota