Wyzwanie 1: Naucz się doceniać!

Cześć,

mam nadzieję, że zrobiłeś już swoje koło życia i przywitałeś się z innymi uczestnikami na platformie- jeśli jeszcze nie to jak najszybciej nadrób zaległości ;)

Po zrobieniu ćwiczenia z kołem życia, wiesz już w jakim miejscu w życiu jesteś i nad czym szczególnie możesz pracować. Co miesiąc zechcę Cię jednak bardzo zachęcić do pracy w ramach rozwoju osobistego- praca nad naszymi emocjami, przekonaniami, celami i sposobem myślenia ma nieprawdopodobny wpływ na wszystkie obszary Twojego życia!

Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie jedno z takich ćwiczeń- jest bardzo proste, bardzo przyjemne i po czasie jestem pewna, że zauważysz zmianę w swoim myśleniu- będziesz bardziej pogodny, bardziej uważny na to co dobre i dużo życzliwszy dla siebie i dla innych:

 

 

Abyś z łatwością mógł wdrożyć te proste ćwiczenie w swoje życie pozwól, że dam Ci na to prosty przepis:

  1. Znajdź dowolny moment, sytuację, godzinę czy obowiązek w ciągu dnia (każdego dnia!), w którym możesz wykonywać te 2-minutowe ćwiczenie np. podczas kolacji, przed zaśnięciem, podczas mycia zębów (ja tak robię), podczas zakładania piżamy, podczas ścielenia łóżka, o godzinie 16 itd.;
  2. Kiedy nadejdzie dany moment wylicz sobie w głowie, na głos lub zapisz w notatniku jakie 5 rzeczy doceniasz dzisiejszego dnia (lub wczorajszego, jeśli te ćwiczenie wykonujesz rano);
  3. Super jeśli zaznaczysz sobie wykonanie takiego zadania w aplikacji (np. HabitBull, Habitica) lub nawet na kartce (możesz ją wydrukować z pliku):Bardzo zachęcam Cię do tego, abyś przetestował te ćwiczenie przez minimum 30 dni. Po tym czasie zdecyduj czy chcesz je jeszcze wykonywać, czy już nie. Podczas tych 30 dni przypatruj się też sobie- czy zaczynasz być bardziej pozytywny, może mniej narzekasz, widzisz więcej możliwości? Ja już od kilku dobrych lat wykonuję je codziennie i zauważam, że jestem przez to dużo pogodniejsza. Może i Tobie przypadnie do gustu ten nawyk ;)

Daj też znać w komentarzu czy spróbujesz ;)

Dorota