Wyzwanie 4: Taka praca z umysłem jest na wagę złota!

Witaj w kolejnym wyzwaniu dotyczącym rozwoju osobistego!

To wyzwanie będzie trochę powiązane z wyzwaniem dotyczącym koncentracji uwagii, jednak trochę inny jest jego cel.

Zobacz sam:

Bardzo Cię zachęcam do wypróbowania chociaż jednego sposobu na pracę ze swoim umysłem:

1. MEDYTACJA - spróbuj chociaż kilka razy nawet przez 1 minutę.

Jest to świetny sposób ćwiczenia koncentracji, uważności i spokoju. Nie ma nic wspólnego z religią (błagam nie wierz w takie głupoty) i ma wciąż nowe, poparte naukowymi badaniami, korzyści dla naszego ciała.

 

2. TRENING AUTOGENNY - polega m.in. na tym, że zamykasz oczy i wizualizujesz sobie to co przyjemne, oddychasz głęboko, rozluźniasz swoje ciało. Świetnym ćwiczeniem jest tzw. skanowanie swojego ciała, gdzie przez kilka sekund koncentrujesz się na tym jak czuję się każda część Twojego ciała od stóp aż po czubek głowy (lub odwrotnie ;)).

3. KONTEMPLACJA - jeśli już regularnie medytujesz lub odprężasz się podczas treningu autogennego bardzo zachęcam Cię do kontemplacji swojego życia. W moim wydaniu to oglądanie swojego życia, tak jakby było nagrane na płytę. Zastanawiasz się nad swoimi emocjami, nad tym, jak wyglądają Twoje relacje i co możesz zrobić, aby je poprawić. To takie superwizowanie samego siebie. W jakim celu? Im bardziej jesteśmy świadomi swoich przekonań, impulsów, gremlinów itd., tym bardziej możemy nad nimi pracować. Do czego oczywiście bardzo Cię zachęcam!

 

A jeśli lubisz wspomagające aplikacje to polecam Ci do wypróbowania:

  • https://www.headspace.com/ - uwielbiam ją, jednak po skończeniu bezpłatnej wersji subskrypcji kosztuje według mnie dosyć dużo
  • http://intu.mobi/index.php/pl/o-aplikacji/ - APLIKACJA PO POLSKU
  • https://www.stopbreathethink.com/ - dopiero testuję ;)
  • Zazen Meditation Time - bardzo prosta
  • A Ty jaką aplikację polecasz?

Jeśli chodzi o aplikację to polecam Ci ściągnąć na początek jedną- sprawdzić, przetestować i w razie czego sięgnąć po kolejną. Na pewno nie ściągaj wszystkiego na raz ;)

Daj znać co myślisz na temat tego wyzwania i czy spróbujesz ;)

Powodzenia!

Dorota